הרבי שליט"א במדינת יוון

לאחרונה בפרשת 'ראה' הרבי שבת בשבת המלכה בקהילת קודש אתונה של יוון.

הרבי ראה כיצד היוונים נמצאים בשקיעה. הרבה כתיבת קירות. הרבה אנשים הגרים כחיות השדה בחוצות העיר. וכן היה אשפה רבה בכל פינה. ודאב ליבו מאוד. והרבי הוסיף ששפתם יוונית אולם יש האומרים שהם בכלל סלאבים הקרובים לממלכת רוסרייך.

הרבי גם עלה לאקרופוליס וראה והבין מדוע הגויים העכו"מים בחרו לשכן את אלוהיהם שם. הרבי כמובן עלץ על כך שהם נמצאים בחורבן כפי שצריך.

הרבי בנוסף יצא לעשות תשליך על מעות יורו והפליג ללב ים לאחד מאיי הים של יוון.

וכן הרבי שכר בית מלון ולבסוף הפסיד את כספו, וזאת לאחר ששמע דברים נאים על אחד מן המלונות ולאחר שהגיע ראה שם גרים רבים הגרים ברחוב הלוקחים מיני סמים האסורים בדת השלטון. הרבי חש שאולי זה מקום סכנה ולכן עדיף להפסיד הכסף וללכת למקום אחר. וכך היה. וכאן הרבי אומר שאין חייבים לשמור מקום במלון מארץ הגעתכם, אלא אפשר לבוא להתבונן ואז להחליט אייה לשכן הגוף.

לסיום ביקשו מהרבי שליט"א שיאמר דבר תורה, אזי הרבי אמר שכתוב:
רק חזק לבלתי אכל הדם כי הדם הוא הנפש ולא תאכל הנפש עם הבשר

וצריך ביאור מדוע אכפת להתורה שלא נאכל הדם ומפני מה העניין נקרא אכילה ולא שתיה. ואפשר להגיד פשט שהדם נקרש ולכן זה נחשב אכילה ולא שתיה וזה פושט הספק לגבי מיני יוגורטים – לגבי האם זה נחשב שתיה או אכילה. ולגבי איסור האכילה, התורה אומרת שהדם מסמל הנפש ונכון שמדובר בנפש של בהמה, אנו מצווים לכבד את נפש החיים ובכך להעריך את נפשנו אנו. לכבד את נפש האדם החשה חושבת ובוחרת בדבר ה'.

ולכן יש לכל אדם לכבד את מחשבתו העולה לפניו שזה יותר חשוב מדם נפשו של האדם. האדם צריך לחשוב ללא מורא ולומר את דעתו במקומות הראויים לכך ובכך לכבד את נפשו.

והוסיף הרבי, שנכון שבאתונה נולדה הדמוקרטיה, הם עברו על עניין כיבוד נפש האדם ככתוב:
"וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם עָפָר מִן הָאֲדָמָה וַיִּפַּח בְּאַפָּיו נִשְׁמַת חַיִּים וַיְהִי הָאָדָם לְנֶפֶשׁ חַיָּה".

ופירש אונקלוס

"וּבְרָא יְיָ אֱלֹהִים יָת אָדָם עַפְרָא מִן אַרְעָא וּנְפַח בְּאַפּוֹהִי נִשְׁמְתָא דְּחַיֵי וַהֲוָת בְּאָדָם לְרוּחַ מְמַלְּלָא". כלומר דנפש האדם מדברת. והם הרגו את סוקרטס ועשאוהו הרוג מלכות, והוא מת על קידוש נפש האדם. ואולי אז נגזרה עליהם כליה על פארם וכבודם בין הגויים.

והרבי חקר חקירה מה אנחנו יותר, יהודים או יוונים?

שהרי אנו כיום מאוד מושפעים מתרבות יוון וכן אנו מושפעים מתרבות ישראל. והרבי לא פשט החקירה עדיין ולכן אין אנו יודעים מה לכתוב בהעניין.

3 מחשבות על “הרבי שליט"א במדינת יוון

  1. פינגבק: הרבי שליט"א במדינת זאכסען אשר באשכנז – פשט נחמד בפרשת בראשית – עניין האשה ועץ הדעת | קהילת קודש נימאנדעסלאנד ירושלים דאשכנז

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s