ניהול תקין בחצר משפחת הרב קנייבסקי

מתוך קונטרס שהופץ בהקהילה בארץ ישראל. וחשבנו שכדאי להפיץ העניין לתועלת הכלל.


למה חצר ר"ח קיינבסקי אינה מחויבת לניהול תקין?

נהוג להגיד שר"ח הוא צדיק הצדיקים וקדוש הקדושים וכדומה של עם ישראל. אם כך אולי אפשר לומר שהוא משאב טבע של עם שיראל, כביכול. ולכאורה אם כך, ניתן להגיד שהוא מחויב מדין ערבות לפעול למען עם ישראל ולא רק למען אינטרסים משפחתיים צרים.

לפיכך נשאלת השאלה למה לתת כעת לגורמים משפחתיים לנהל את הניהול הרוחני-פוליטי של הרב במקום להעביר זאת לעם ישראל על ידי בחירת נציגים נבחרים שימונו על ידי בחירות או על ידי ועדת רבנים? פשוט ניתן זאת לוועדה ללא משוא פנים שתייצג את כל העם שר"ח מאמין בו שהוא חלק מעם ישראל.

למשל אפשר שנארגן לו חצרנים מעדות שונות ומתפקידים שונים בשוק העבודה. כך יהיה גיוון תפקודי שיתרום לניצול המקסימלי של תופעת הטבע הייחודית שלנו שזכינו בעידן מיוחד זה הנהנה מזכויותיו של הרב קנייבסקי בשמים.

ניהול נכון יכול להציל חיים!

והשאלה הקשה יותר היא איך גדול הדור שהוא אדם נכבד ביותר ואדם בעל רוח הקודש שעיניו רואות למרחוק והוא בעל קשר הדוק עם הקב"ה, כביכול, לא מציע את צעדי הייעול בעצמו?

ושמא, ברוך ה', זכיתי ב"מקום להתגדר בו".

3 מחשבות על “ניהול תקין בחצר משפחת הרב קנייבסקי

 1. קמיליה

  אחד הנימוקים העיקריים של הנצרות הקתולית לחובת הפרישות החלה על כל המשרתים בקודש הקתולי, והאיסור על הכמרים והמזירות להינשא ולהביא ילדים לעולם:
  מכאן – מניעת הפיתוי להעניק יחס מועדף לילדיהם וקרובי משפחתם.
  לתפיסתם, זו הדרך היחידה להבטיח ש"הרועים" יעניקו יחס שווה לכל "צאן מרעיתם". מה שישלול מראש גם את האפשרות שאפילו יחשדו בהעדפת קרובי משפחתם.
  (מה שכמובן לא מנע רינונים על חיי האי-פרישות של הכמרים. כולל האפיפיורים. כולל האשמות בטיוח המוני מעשי פדופיליה ועוד ועוד).

  מיותר לציין שהיהדות בחרה בדרך אחרת.

  Liked by 1 person

 2. קמיליה

  הייתי אמורה להוסיף שהקתולים הכריזו על תקנת הפרישות בעיקר בכדי להבטיח שהכמרים והנזירים יקדישו את *כל* זמנם ו*כל* מרצם לקידום ענייני הכנסיה.
  שלא יסבלו לרגע מקונפליקט נאמנויות בין האינטרסים של הכנסייה לבין האינטרסים של המשפחה הפרטית שלהם.

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s