בעיות רווקים מבוגרים בחברה החרדית – מכתבים למערכת – מעולם השידוכים

הנה מכתב למערכת שהגיע אלינו. ואנו שמחים לפרסם העניין כדי לעורר את לב הקהל לכל שהאדם צריך דרך ארץ.

פעם עשיתי מספר שידוכים ומני אז פה ושם אנשים שומעים על המקרה של השידוך המבוגר שעשיתי ומגיעים אלי. מטבע הדברים מגיעים אלי רווקים מודרנים או הורים המתעסקים עם רווקים מודרנים.

שתי תובנות שארצה לחלוק עמכם. א. הרבה מהפונים גסי רוח פונים ומבקשים רעיונות אבל לאחר שאני שב אליהם הם שותקים. וגם אם אני שב אליהם כמה פעמים, הם שותקים או מורחים אותי. ואם פניתי לצד אחד לבינתיים אזי אני צריך להתנצל לצד השני. ב. חלק פשוט לחוצים ומטרידים אותי שוב ושוב. לדוגמא, מישהו רווק מבוגר מישיבת מיר שאוהב להגיד לי כמה הוא עשיר מרגיש בנוח לצלצל אלי בשעות מאוחרות ולשלוח לי המון מיילים.

כמובן שלא כולם כך, אבל קרוב לחמישים אחוז. הציבור לא צריך להתבייש ולהגיד לרווקים המבוגרים להתחיל להיות בני אדם.

לא מזמן הצעתי שידוך לבחורה, היא אמרה שתחשוב על זה ותשוב אלי. מה שכמובן לא קרה. ניסיתי לברר שוב ואז היא אומרת לי שהיא תשוב אלי, מה שלא קרה. לבסוף היא התארסה עם מישהו ולבסוף השידוך קרס חיש. מי יודע אם זה לא משמיים או לכל הפחות מעיד על האופי הבעייתי של הרווקים המבוגרים הנשארים.

בחורה אחרת, פניתי אליה. היא ביקשה שאשיג תמונה מן הבחור. ואז היא לא עונה ולאחר כמה פעמים היא ענתה שלא מתאים לה. אבל אולי יתאים לחברה שלה. ביקשתי פרטים כמה פעמים והיא לא חזרה אלי.

מקרה אחר, אמא של בחורה טובה שחיפשה שידוך לבת שלה. אני מארגן לה פרטים והיא חוקרת אותי שתי וערב ולבסוף לא שבה אלי. לבסוף אומרת לאחר שפניתי שוב כמה פעמים תוך כמה שבועות, שהיא לא מצליחה לברר. ואחרי כחודשיים היא אומרת שהיא כן רוצה. איך אני מציע את זה לבחור שוב, למה שיהיה לי תמריץ לעזור לה?

ויש עוד סיפורים כאלו. לא ברור מדוע אנשים שפונים אלי ומבקשים שאסרוק את המרחב שלי למשהו מתאים, מתנהגים בגסות רוח.

מה שמוזר שאנשים מקפידים על קפידות בשידוכים ואם בחורה מבטלת שידוך היא יכולה לשלם עשרות אלפי שקלים להשיג כתב מחילה מהבחור הננטש, אבל על כבוד אנושי בסיסי אין הם תמיד מקפידים מגיל מסוים או שזה סוג מסוים של רווקים הנתקע.

לדעתי הרבנים צריכים להתיר לאותם רווקים ורווקות לחיות עם בהמות או חיות אולי שם הם ימצאו התאמות. אולי אותם רווקים לא צריכים כרגע להקים בית נאמן בישראל.

נכון שהרבי מנימאנדעסלאנד שליט"א גוער הרווקים כל הזמן שיתחילו להיות בני אדם, אבל חשבתי שראוי להציף את העניין לתועלת כולנו.

4 מחשבות על “בעיות רווקים מבוגרים בחברה החרדית – מכתבים למערכת – מעולם השידוכים

 1. arikbenedekchaviv

  הרגת אותי מצחוק. זה מה שמפריע לך? אתה מבקש כסף עבור שידוכיך? תבקש כסף מראש [ upfront[ כמו שאומרים האמריקאנערים, והרבה כסף, או אז יכבדוך ויגידו תודה. מה שבחינם, לא שווה, כי הוא בחינם.
  ראש יהודי מובהק, ואינני אנטישמי.

  אהבתי

  1. GeorgVon1 מאת

   לא מבקשים כסף. זה סוג של מחויבות קהילתית. כל אחד אמור לסרוק המרחב שלו ולחשוב על המכרים שלו. בכל מקרה, כאן אין הוגנות בסיסית. זה כמו חלוני שינסה לסדר לחבר שלו בליינד דייט.

   ואגב, אני פה ושם מוסר הרצאות ודרשות תמורת תשלום. ולמרטת שאני גובה כסף כל אחד שאמר שייתן לי המלצה לבסוף לא הביא לי בתירוצים שונים.

   Liked by 1 person

   1. arikbenedekchaviv

    אז אלה אנשים.
    תראה, באופן קבוע כשאני הולך על מדרכה צרה ובא מולי, אפילו ילד קטן, אני מצטודד ונותן לעבור. רב בני האדם מתעלמים, ש"הרי בני מלכים כולם", המעט שבמעט אומר תודה. פעם התרעמתי, היום – מה אכפת לי, אני לא עושה את זה ע"מ שיגידו לי תודה. מכאן אליך – אלה שעוברים את הגבול – חוסמים בטלפון, אלה שלא חוזרים, שלא יחזרו, יש לך ענינים אחרים בחיים.

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s